Njësi Akomoduese 101 Aksesime

Hotel Rritja e Koranit

Hotel Rritja e Koranit

Rreth Hotel Rritja e Koranit

Ne zonen me te bukur te Tushemishtit, fshatit turistik me bukuri te pakrahasueshme natyrore, prane liqenit te Pogradecit, me nje ambient clodhes ku do ndiheni te mrekulluar dhe te shkeputur nga gjithcka perreth, mes burimeve me uje te kristalte dhe mjelmave elegante, ndodhet Bar Restorant Hotel Rritja e Koranit. Dikur, kjo qender sherbente per rritjen e rasatit te koranit ( nga ka marre edhe emrin Hoteli ) dhe sot eshte shnderruar ne nje oaz clodhes, duke ju befasuar me bukurine, sherbimin dhe komoditetin e Hotel Rritja e Koranit.
Hotel Rritja e Koranit, ndodhet ne fshatin turistik te Tushemishtit, prane pikes turistike te Drilonit, Pogradec, vetem 50 m nga plazhi me rere dhe Liqeni i mrekullueshem i Ohrit.
Hotel Rritja e Koranit, ve ne dispozicion te kenaqesise dhe pushimeve tuaja dhoma luksoze, te pajisura me ajer te kondicionuar, minibar, dush, Tv , ballkon me pamje clodhese, sherbim dhome etj. Te gjitha ketyre ju shtohet edhe plazhi me rere i Liqenit te Ohrit, i ndodhur vetem disa metra larg Hotelit.
Restorant Rritja e Koranit, ju ofron kuzhinen e mrekullueshme pogradecare. Ju sugjerojme te mos largoheni pa provuar taven e koranit te famshem te gatuar me aq shije e fantazi nga shefat e Hotel Rritja e Koranit. Edhe vererat e sherbyera ne Restorant Rritja e Koranit, jane te perzgjedhura me shume kujdes nga vererat tradicionale te buteve te famshme pogradecare.

Facilitete

  • Ajër i kondicionuar
  • Flasin disa gjuhë
  • Mundësi parkimi
  • Përshtatshëm për fëmijët
  • Wireless

Tags

Vendndodhja :