Njësi Akomoduese 101 Aksesime

Hotel Millennium

Hotel Millennium

Rreth Hotel Millennium

Mirësevini në Hotel Millennium me një traditë 20 vjeçarë tashmë. Hoteli ofron pamje të mahnitshme të bregut të Liqenit të Ohrit, Hotel Millennium ofron Wi-Fi falas, dhoma elegante me pamje të Liqenit dhe fshatit Tushemisht si edhe dhe një restorant që shërbehen kuzhinë me traditë vendase dhe specialitete të tjera ndërkombëtare. Parku Kombëtar i Drilonit është vetëm 500 m larg. Hotel ndodhet në bregun e Liqenit të Ohrit.
Çdo dhomë akomodimi ka një krevat divan që mund të përdoret si krevat shtesë falas. Të gjitha dhomat janë të kondicionuara dhe kanë TV kabllor LCD dhe një ballkon.
Turistët mund të shijojnë vaktet dhe pijet në tarracën e madhe në liqen, i cili ka kapacitet për deri në 200 persona gjatë verës apo edhe mund të kalojne momente të paharueshme në arenën e plazhit të tij.
Kompleksi përbëhet nga 2 ndërtesa të vendosura pranë njëra-tjetrës në breg të liqenit. Milenium gjithashtu ka 2 salla konferencash të përshtatshme për deri në 150 persona.
Hoteli ofron Parkim  private falas. Kufiri maqedonas është vetëm 1 km nga hoteli, dhe manastiri simpatik i Shën Naumit është menjëherë pas kufirit. Qendra e Pogradecit është 4 km larg.

Facilitete

  • Ajër i kondicionuar
  • Akses për personat me karrocë
  • Flasin disa gjuhë
  • Mundësi parkimi
  • Përshtatshëm për fëmijët
  • Plazh privat
  • Wireless

Tags

Vendndodhja :